Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jesienny rajd rowerowy po gminie

W sobotnie przedpołudnie grupa zapalonych rowerzystów i rowerzystek zebrała się na Rynku w Lewinie Brzeskim, aby po raz kolejny uczestniczyć w rajdzie, zorganizowanym przez Burmistrza Lewina Brzeskiego. Jak zwykle malownicza trasa, jak zwykle uśmiechnięci uczestnicy, jak zwykle smaczny poczęstunek. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał upominek w postaci dzwonka rowerowego, do wyboru w trzech metalicznych kolorach: żółtym, zielonym, niebieskim.

Trasa o długości 25 km wiodła z lewińskiego Rynku przez Raski, Przeczę, Lipową i Oldrzyszowice na plażę miejską przy ulicy Nysańskiej w Lewinie Brzeskim. Po ok 20 km na rowerzyści mieli chwilę czasu na odpoczynek na placu rekreacyjno-sportowym w Oldrzyszowicach. Mieszkańcy wsi wspaniale przywitali gości. Była kawa, herbata, soki. Było pyszne domowe ciasto, przygotowane zarówno przez mieszkańców Oldrzyszowic, jak i sołtysa wsi Różyna panią Zofię Lisowiec.

Ostatnim punktem rowerowego planu był ciepły posiłek w postaci grillowanej kiełbaski, przygotowany przez Strażaków Ochotników z OSP Lewin Brzeski na plaży miejskiej w Lewinie Brzeskim.

Jak podkreślił Burmistrz Pan Artur Kotara, aktywnie spędzony czas w dobrym rodzinno-przyjacielskim towarzystwie to jest to, co lubimy w gminie Lewin Brzeski. Oby do następnego razu.

 

  Początek rajdu na Rynku w Lewinie Brzeskim, zbiórka

 

  Na trasie rajdu, Lewin Brzeski - Raski - Przecza - Lipowa - Oldrzyszowice

 

  Odpoczynek w Oldrzyszowicach

 

  Plaża w Lewinie Brzeskim jako ostatni punkt rajdu

Wersja XML