Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ferie zimowe w Świetlicy Terapeutycznej

Od 7 do 11 lutego 2022 roku Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała zajęcia pod hasłem „Zimowe wycieczki feryjne” dla wszystkich chętnych dzieci z naszej gminy.

Program zajęć był równie intensywny i atrakcyjny, jak ten wcześniejszy, przeznaczony dla dzieci biorących udział w projekcie unijnym.

Każdego dnia byliśmy na wycieczce.

W poniedziałek i wtorek przenieśliśmy się do świata filmu. Obejrzeliśmy dwie wspaniałe, mądre produkcje – wzruszającą „Wiki i jej sekret” oraz zabawny „Skarb Mikołajka”.

Środa minęła nam w atmosferze bardziej naukowej, ponieważ zwiedzaliśmy Hydropolis we Wrocławiu. Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Jest również przykładem rewitalizacji obiektu przemysłowego, ponieważ ekspozycja mieści się w XIX – wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej.

Czwartek spędziliśmy w Muzeum Śląska Opolskiego. Zwiedziliśmy kamienicę czynszową, a także podczas warsztatów plastycznych wykonaliśmy zabawki - drewniane koniki.

W piątek natomiast wybraliśmy się na krytą pływalnię w Strzelinie, gdzie wodnym zabawom nie było końca. Wróciliśmy stamtąd naprawdę zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni.

Z zajęć feryjnych organizowanych przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim skorzystało w sumie 45 dzieci. Koszt pięciu wycieczek poniesiony przez rodziców to kwota 80 zł (koszty wejściówek). Koszty przejazdu autokarami pokryła Gmina Lewin Brzeski.

Taka wyjazdowa forma wypoczynku wszystkim bardzo się spodobała. Do zobaczenia w wakacje, kiedy znowu będzie okazja do wspólnych bliższych i dalszych wojaży.

Bronisława Nazarko

 

  Uczestnicy zimowych wycieczek feryjnych organizowanych przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim

Wersja XML