Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Memoriał im. M. Kawiaka

W miniony weekend 21-22 maja 2022r. odbył się – po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa - Memoriał im. Mieczysława Kawiaka. Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Burmistrza Lewina Brzeskiego.

Weekendowy turniej piłki nożnej rozpoczęły Skrzaty, po nich zagrały Żaki, Orliki i Młodziki. Sobotnie zmagania na boisku zamknął mecz Opolskiej Ligii Okręgowej pomiędzy Olimpią Lewin Brzeski a Unią Kolonowskie.

Z kolei niedzielne atrakcje sportowe obejmowały mecz II Ligii Juniorów Młodszych Olimpia Lewin Brzeski – Start Dobrodzień oraz turniej piłkarski OldBoys.

Ważnym punktem programu Memoriału im. M. Kawiaka było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy klubem Olimpia Lewin Brzeski a klubem Odra Opole. Umowę partnerską podpisali prezesi obu klubów w obecności Burmistrza Lewina Brzeskiego. Jest to już 15 umowa o współpracy pomiędzy niebisko-czerwonymi a Olimpią Lewin Brzeski. Kluby zobowiązały się do współpracy m.in. w zakresie:
szkolenia sportowego piłkarzy, wymiany zawodników, organizacji stażów oraz szkoleń dla kadr trenerskich.

W sobotnich turniejach dzieci i młodzieży wzięło udział wielu piłkarzy. Włodarz gminy Lewin Brzeski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lewinie Brzeskim, zastępca burmistrza oraz dyrektor szkoły podstawowej w Lewinie Brzeskim wręczyli łącznie 250 medali!

Sobota – jako, że „naszpikowana” różnymi atrakcjami – to także dzień oficjalnego oddania do użytku zawodnikom KS Olimpia drewnianej altany, wcześniej poświęconej przez ks. proboszcza Krzysztofa Dudojcia. Główne jej cele to integracja i rekreacja.

Jako, że to Memoriał im. Mieczysława Kawiaka, warto byłoby przypomnieć sobie jego osobę. Urodził się w 1951 roku w Szydłowicach. Po 4 latach od ukończenia studiów stomatologicznych, przeprowadził się do Lewina Brzeskiego, rozpoczynając swoją działalność na rzecz Klubu Sportowego „Olimpia”. W 1992 roku został prezesem Olimpii. Pan Mieczysław Kawiak był inicjatorem wielu przedsięwzięć, w tym przebudowy stadionu miejskiego. Potrafił skupić wokół swojej osoby wielu zawodników i działaczy. Był wielki entuzjastą sportu, ale działał również w samorządzie. W latach 2002-2006 był radnym miejskim i pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego. Zmarł w wieku 57 lat. Od 2008r. uchwałą Rady Miejskiej stadion został nazwany jego imieniem, wbudowano również tablicę pamiątkową z jego wizerunkiem.

Miłym akcentem Memoriału była obecność najbliższej rodziny pana Kawiaka, syn Jakub i żona Teresa.

Organizatorzy dziękują za wszelką pomoc, wsparcie, to materialne i rzeczowe, za każde dobre słowo i każda parę rok do pomocy. Podziękowania wędrują do: Burmistrza Lewina Brzeskiego Pana Artura Kotary, dyrekcji szkoły podstawowej, spółek gminnych: ZMK Sp. z o.o. oraz Usługi Wodno-Kanalizacyjne "Hydro-Lew", dyrekcji Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, OSP w Lewinie Brzeskim, Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim, dyrekcji Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, przedsiębiorców lokalnych, tj. Strunobet-Migacz Sp. z o.o., Mera S.A., PUH RAD-BUD Radosław Kochler, Meble Tomarte Artur Tomaszewski, Elian Adrian Janeczek, Restauracja AB, Pizzeria Klisza, IEM Sp. z o.o. Łukasz Szczygielski, PH "SYLWEK" Hurt. Detal Sylwester Kleparski, PSB Mrówka Lewin Brzeski, PHU SPB Elektro, Usługi ogólnobudowlane KAM-BUD, Chemia Bomar E. Marciniak sp.k., Tartak Magnuszowice, Dachy Glej, PC PHU Przemysław Ciepichał, Dach Dom Karczów, osób prywatnych: Stanisława Harasimiuka, Pawła Dubiny, Romana Szczerbaty, oczywiście rodziców i wolontariuszy.

 

  Memoriał im. Mieczysława Kawiaka  

Wersja XML