Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szkolenie czwartoklasistów z PSP Lewin Brzeski

Dzięki uprzejmości pani Katarzyny Szewczyk oraz Fundacji na rzecz edukacji i rozwoju ratownictwa – EDURES, czwartoklasiści mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Dnia 30 maja br. podczas praktycznych zajęć, uczniowie zostali przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy. W trakcie szkolenia dzieci nauczyły się jak prawidłowo wezwać pomoc przez telefon oraz poznały czynności, jakie należy podjąć w przypadku braku oddechu i zatrzymania akcji serca u poszkodowanego.

Dzięki pomocom dydaktycznym w postaci fantomów, uczniowie uczyli się udrażniać drogi oddechowe, wykonywać oddechy ratownicze i uciski klatki piersiowej.

Czwartoklasiści poznali również, jak wygląda pozycja boczna ustalona, czyli taka, w której poszkodowany bezpiecznie może oczekiwać na przyjazd karetki pogotowia. Układanie poszkodowanego w tej pozycji dzieci miały możliwość przećwiczyć na swoich kolegach i koleżankach.

Na koniec uczniowie wykorzystali prawdziwe bandaże w celu opatrzenia ewentualnych ran.

Wszystko przebiegało pod bacznym okiem ratowników medycznych Państwa Jagody i Łukasza Markiewiczów.

Celem szkolenia było wypracowanie prawidłowych postaw zachowania u dzieci oraz przygotowanie ich do szybkiego, sprawnego i bezpiecznego działania w obliczu zagrożenia. Po zajęciach z pierwszej pomocy, uczniowie potrafią prawidłowo zadbać o bezpieczeństwo własne, ocenić stan osoby poszkodowanej oraz prawidłowo wezwać służby ratunkowe.

Dyrekcja PSP im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim oraz wychowawcy klas czwartych serdecznie dziękują pani Katarzynie Szewczyk oraz Fundacji EDURES za pomoc w organizacji i przeprowadzenie szkolenia na terenie naszej placówki.

Ewa Tabian-Kania

 

  Zajęcia z pierwszej pomocy dla Czwartoklasistów

Wersja XML