Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gminny rajd rowerowy edycja wiosenna

W gorące sobotnie przedpołudnie grupa ponad 170 osób wyruszyła z Rynku w Lewinie Brzeskim w kierunku starorzecza Nysy Kłodzkiej, Kantorowic, Ptakowic i z powrotem do Lewina Brzeskiego, z końcowym przystankiem przy budynku administracyjno-technicznym dla Społecznej Straży Rybackiej w Lewinie Brzeskim, aby pokonać trasę 21 km w ramach kolejnego wiosennego gminnego rajdu rowerowym zorganizowanego przez Burmistrza Lewina Brzeskiego.

Wydarzenia sportowe cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy i nie inaczej było podczas sobotniego rajdu. Każdy z zebranych uczestników otrzymał upominek w postaci zestawu lampek rowerowych oraz wodoodpornego etui na telefon.

Punkt godzina 11:00 Burmistrz powitał zebranych uczestników i dał sygnał rozpoczęcia rajdu. Trasa wiodła malowniczymi terenami naszej gminy wokół żwirowni i wzdłuż Nysy Kłodzkiej, z przystankiem po 10 kilometrze na słodką przekąskę.

Słońce świeciło mocno, ale wszyscy dzielnie pedałowali. Ostatecznie zmęczeni, ale z pewnością zadowoleni dotarli do rybaczówki. A tam już czekała uczta rybno-bigosowo-kiełbaskowa, dla każdego coś dobrego.

Gmina Lewin Brzeski jest aktywna aż miło!

Burmistrz Lewina Brzeskiego dziękując uczestnikom za przyjęcie zaproszenia na rajd, nie zapomniał o tych wszystkich osobach i instytucjach, bez których nie udałaby się tak sprawna organizacja. Byli to:

wędkarze z Koła Miejskiego w Lewinie Brzeskim (poczęstunek w postaci ryb, kiełbasek i bigosu, namioty, muzyka), dyrektor PZW Okręg Opole pan Jakub Roszuk (wędzone pstrągi), OSP Lewin Brzeski (pomoc techniczna, wóz strażacki, zabawa wodna, namioty), ZMK Sp. z o.o. (przygotowanie trasy, skoszenie trawy), MGDK w Lewinie Brzeskim (stoły biesiadne, namioty), sołtys wsi Różyna pani Zofia Lisowiec (słodki poczęstunek), Młodzieżowa Rada Miejska (pomoc i wsparcie organizacyjne).

 

  Zbiórka na Rynku w Lewinie Brzeskim

 

  Słodki odpoczynek

 

  Kontynuacja rajdu w kierunku rybaczówki

 

  Końcowy przystanek rajdu

Wersja XML