Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Minister odwiedza firmę w Oldrzyszowicach

W dniu 09 lipca 2012 roku firmę HELIXIA w Oldrzyszowicach odwiedził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Andrzej Butra.


Firma HELIXIA jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentem ślimaków. Zrzesza, w ramach Polish Snail Holding ponad 80 producentów ślimaków z terenu całej Polski. Firma w dniu 24 czerwca br. została uhonorowana zaszczytnym III miejscem na szczeblu wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu „POLAGRA 2012” w kategorii firma.

Wizyta przedastawicieli władz w firmie HELIXIA w Oldrzyszowicach    Wizyta przedastawicieli władz w firmie HELIXIA w Oldrzyszowicach    Wizyta przedastawicieli władz w firmie HELIXIA w Oldrzyszowicach    Wizyta przedastawicieli władz w firmie HELIXIA w Oldrzyszowicach

Wizyta przedastawicieli władz w firmie HELIXIA w Oldrzyszowicach   ślimaki3   ślimaki3

 


HELIXIA zajmuje się zarówno hodowlą ślimaków jak i  działalnością naukowo – badawczą współpracując ściśle z Instytutem Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego w Balicach. Oprócz Wiceministra w spotkaniu uczestniczyli także Burmistrz Lewina Brzeskiego – Pan Artur Kotara, Zastępca Burmistrza  - Pan Dariusz Struski, Wojewódzki Lekarz Weterynarii – Pan Ryszard Mordak, Pan Grzegorz Sawicki – Radny Województwa Opolskiego, Prezes Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna” Pan Jakub Roszuk.


Na spotkaniu poruszono wiele kwestii związanych z działalnością gospodarczą w zakresie hodowli ślimaków oraz z koniecznością nowelizacji przepisów dotyczących chowu ślimaków na terenie Polski.

Wersja XML