Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zawody wędkarskie dla dzieci

W dniu 05.06.2011r. na żwirowni w Lewinie Brzeskim odbyły się zawody dla dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.Wędkarski Dzień Dziecka organizowany  przez Koło PZW Lewin Brzeski cieszy się co roku coraz to większą popularnością.

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

W ciągu ostatnich trzech lat frekwencja na zawodach dla dzieci zwiększała się o 1/4 każdego roku! Jest to bardzo optymistyczna wiadomość, zważając na fakt że na zawody przychodzą również najwierniejsi kibice małych wędkarzy czyli ich rodziny:) Dzieci mają więc okazję spróbować swoich sił w wędkarstwie, spędzić czas w rodzinnym gronie, a na koniec otrzymać nagrodę gwarantowaną- paczkę z łakociami.

W tym roku udział w zawodach wzięło 104 dzieci, które podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe: dzieci w wieku do lat 7, do 10 roku, oraz dzieci do 13 lat. Zbiórka została zaplanowana na godzinę 8.00, natomiast wędkowanie trwało do godziny 10.00. Warto wspomnieć że nasi najmłodsi wędkarze mimo iż nie mieli rekordowych wyników obronną ręką wychodzili z zawodów, gdyż ponad 60 % uczestniczących złowiło ryby! Jest to naprawdę imponujący rezultat, gdyż większośc dzieci łowiło samodzielnie po raz pierwszy w życiu, a zaprawieni w zawodniczych bojach \'starzy\' wędkarze najlepiej powinni wiedzieć, że nie zawsze na zawodach udawało się złapać choćby jedną ukleję:)I tak najlepsze wyniki w kategorii do lat 7 mieli: miejsce I - Patrycja Andreasik, II - Dominik Popławski, III - Bartek Woźniak, IV - Julia Szczepańska, V - Kacper Tarnowski ex aequo z Jakubem Czech, VI - Nela Owsiak ex aequo z Emilią Białas, VII - Martyna Lis, VIII - Klaudia Marciniszyn, IX - Maksymilian Kupiec ex aequo z Danielem Prus, X - Filip Popławski ex aequo z Robertem Ścibura.

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

W wieku do lat 10 najlepsi byli: miejsce I - Arek Kleparski, II - Bartek Olczyk, III - Ola Czech, IV - Miłosz Jankowski, V - Kacper Garncarz, VI - Maja Barszcz, VII - Michał Dubina ex aequo z Roksaną Tomczyk, Maćkiem Jasińskim i Pawłem Wnukowskim, VIII - Sebastian Prokop, IX - Ola Barszcz, X - Piotr Rępalski ex aequo z Dominikiem Szwarc.

Do lat 13: I miejsce - Patryk Żuk, II - Patryk Wojdyła, III - Filip Popławski, IV - Agata Jasińska, V - Krystian Prokop, VI - Radek Gniewek ex aequo z Agatą Kaflowską, i Przemkiem Popławskim, VII - Kasia Jankowska ex aequo z Martą Popławską, VIII - Łukasz Miller, IX - Krzysztof Rępalski ex aequo z Arkiem Karczewskim, X - Kasia Bąbelewska.

Pamiątkowe puchary dla naszych mistrzów zostały ufundowane i osobiście wręczone przez gościa zawodów - Burmistrza Lewina Brzeskiego - Pana Artura Kotarę. Ponadto zwycięzcy do 10 miejsca włącznie otrzymali nagrody wędkarskie, a każdy uczestnik bez wyjątku otrzymał paczkę ze słodyczami. Zawody zakończyły się wspólnym posiłkiem i serią zdjęć upamiętniającą  wydarzenie.

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

Koło PZW Lewin Brzeski pragnie bardzo serdecznie podziękować sponsorom, bez których trudno byłoby zorganizować taką imprezę,a byli nimi : Burmistrz Lewina Brzeskiego - Pan Artur Kotara, sklep wędkarski \"JOKER\", kiosk ogólnospożywczy A. Dubina, przedsiębiorstwo handlowe \"SYLWEK\", \"B.P. INSTAL\" B.Popławski, \"Do-Ra\" biuro rachunkowe D. Czepieluk, oraz Rada Samorządu Mieszkańców w Lewinie Brzeskim.

Zarząd koła miejskiego PZW w Lewinie Brzeskim

Artykuł oraz zdjęcia pochodzą ze strony PZW koło w Lewinie Brzeskim http://www.pzw.org.pl/lewinbrzeski/wiadomosci/47671/60/miedzynarodowyczwartekdziecka

Wersja XML