Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Akademia Nauki i Zabawy w Świetlicy Terapeutycznej

29 maja 2013 roku (środa) w Świetlicy Terapeutycznej  w Lewinie Brzeskim, odbył się Dzień Dziecka pod hasłem „Akademia Nauki i Zabawy”.

Pogoda – mimo wcześniejszych prognoz, dopisała nam, jak zwykle – było słonecznie i ciepło.
 
Imprezę przygotowali i poprowadzili uczniowie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim, biorący udział w projekcie e-fizyka. Nad całością czuwała Pani Agnieszka Adamska – nauczyciel fizyki.
 
Gimnazjaliści przygotowali wiele eksperymentów  i ciekawostek z dziedziny fizyki. Dzieci wykonywały m.in. wstęgę Mobiusa, poznawały zasady magnetyzmu, elektrostatyki oraz bezwładności; sprawdzały ilość tlenu w powietrzu i odległość między cząsteczkami wody. Nie zabrakło też klasycznego doświadczenia, jakim jest tzw. „nurek Kartezjusza”. Największym zainteresowaniem cieszyła się rakieta wodna, ogromne bańki mydlane oraz wizyty u wróżki czyli „czary” z użyciem lampy plazmowej.
 
Dzięki w/w eksperymentom dzieci nie tylko zdobyły wiedzę z zakresu fizyki, ale przede wszystkim przekonały się, że nauka może być też dobrą zabawą!!!
Dzieci wzięły również udział w zawodach z balonami oraz w loterii fantowej.
 
Za wspaniałe poprowadzenie imprezy serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Adamskiej oraz całemu zespołowi młodych fizyków, do którego należą: Angelika Juszczak, Karolina Niemiec, Marcin Buśko (wróżbita), Marta Keller, Patrycja Bilińska, Małgorzata Postrożna, Ilona Serotiuk, Aleksandra Kucharska, Anastazja Kania, Maciej Kulig, Kamil Mikitów, Daria Boska oraz Alicja Willmann.
 

Akademia nauki i zabawy w Świetlicy Terapeutycznej Akademia nauki i zabawy w Świetlicy Terapeutycznej Akademia nauki i zabawy w Świetlicy Terapeutycznej Akademia nauki i zabawy w Świetlicy Terapeutycznej

Akademia nauki i zabawy w Świetlicy Terapeutycznej Akademia nauki i zabawy w Świetlicy Terapeutycznej Akademia nauki i zabawy w Świetlicy Terapeutycznej

Akademia nauki i zabawy w Świetlicy Terapeutycznej Akademia nauki i zabawy w Świetlicy Terapeutycznej

Wersja XML