Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wycieczka do Juraparku w Krasiejowie

W dniu 03 czerwca 2013 roku odbyła się wycieczka Stowarzyszenia Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” do Juraparku w Krasiejowie.

Dzięki uprzejmości Pana wicemarszałka Tomasza Kostusia naszego wieloletniego Przyjaciela, zwiedziliśmy wielki park edukacyjno-rozrywkowy, który obejmuje, oprócz części rekreacyjno-gastronomicznej, wystawę modeli dinozaurów mezozoiku wielkości naturalnej, tunel czasu (przejazd pociągiem tunelem
z wyświetlaniem filmu o dziejach naszej planety od Wielkiego Wybuchu do kryzysu perm/trias) i kino w wymiarze 5D. Największe wrażenie na uczestnikach oprócz modeli dinozaurów naturalnej wielkości  zrobiło przejście przez oceanarium a w szczególności inscenizacja ataku rekina na łódź podwodną. Inscenizację ataku rekina nasi podopieczni nagrodzili gromkimi brawami.
W drodze powrotnej wspomnieniom nie było końca.
Udział w wycieczce zachęcił osoby niepełnosprawne do uprawiania turystyki
i krajoznawstwa. Uczestnicy wycieczki zdobyli wiele interesujących wiadomości, zapoznali się z prehistorią oraz zobaczyli  jedno z wielu atrakcyjnych miejsc, które podkreślają piękno naszego regionu. Z wycieczki uczestnicy wrócili nieco zmęczeni, ale zadowoleni oraz pełni niezapomnianych wrażeń,
 które na długo zostaną w ich pamięci.
Dlatego też bardzo gorąco dziękujemy panu Tomaszowi Kostusiowi za ogrom niezapomnianych wrażeń. Bez Jego wsparcia, z powodu braku funduszy, taką wycieczkę dla osób niepełnosprawnych byłoby nam bardzo trudno zorganizować. Dziękujemy.
 
                                               Prezes  
                                                                ROBERT LASZUK

Wycieczka do Krasiejowa Wycieczka do Krasiejowa Wycieczka do Krasiejowa

Wersja XML