Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wieści z lewińskiej podstawówki

     W dniach 19-22 listopada uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili zbiórkę pieniężną na pomoc Filipinom. Uzbierali  180 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto wrocławskiej Caritas.

   W grudniu, w dniach 2-6  kwestowali , aby wspomóc dom dziecka. Kwesta miała miejsce także pod kościołem - 8 XII. Akcja pod patronatem Caritas przebiegała pod hasłem „Złotówka dla Świętego Mikołaja- pomóżmy  dzieciom, które nie mają mamy i taty”. Tym razem uzbierali 567 zł, które także przekazane zostały na konto Caritas wrocławskiej.

    Na przełomie listopada i grudnia, tradycyjnie już, jak co roku przeprowadzona została w szkole zbiórka zabawek i przyborów szkolnych. Zebrane dary przekazane zostały na oddział wrocławskiej onkologii dziecięcej , oraz do domów dziecka: w Brzegu i Zwanowicach.

    Przed świętami w szkole przeprowadzony został konkurs na najciekawszą szopkę. Tym razem można było wykonać szopkę rodzinnie: z pomocą mamy, taty, i innych członków rodziny. Na konkurs wpłynęły 53 szopki, które zostały oznaczone numerkami, bez danych autorów. Co jedna –to ładniejsza. Jury miało wielki zgryz z wyborem tych najciekawszych. Po długiej naradzie postanowiło nagrodzić szopki z następującymi numerkami:

I miejsce: nr 20- Kinga Lorenc kl. VC

               nr 6- Wojciech Pietruszka Kl. VB

II miejsce: nr 47- Wiktoria Smolin, Oliwia Nowak kl. VIA

III miejsce: nr 45- Julia Mazur kl. VIA

                    nr 5-Sandra Potocka kl. VIA

 Równorzędne I miejsca otrzymały także szopki o numerkach 42 i 43 ( Oliwia Tomaszewska kl II a i Ola Taratuta  kl IIIC) – bowiem jako jedyne  z klas młodszych wpłynęły na konkurs.

Jury postanowiło także wyróżnić  następujące prace:

Nr 4 – A. Kleparski, B. Moszczynski, F. Tyniec –kl. VIA

Nr 10- Wojtek Pietrygała kl. VB

Nr 16- Daria Gawlik kl. VB

Nr 25- Aleksandra Kazikowska- kl. VB

Nr34- Natalia Błaszko –kl. VB

Nr 44 – Magdalena Olbert – kl. VIA

Nr 49 – Jakub Pikul, D. Błaszkiewicz-kl. VIC

Autorzy   szopek zostali nagrodzeni na szkolnym , przedświątecznym apelu. Wszyscy autorzy- bowiem pan Dyrektor postanowił obdarować słodkim podarunkiem wszystkich, którzy przyczynili się do tak pięknej wystawy. Na „scenę”  wyszło całe 69 osób!

    Wszystkie szopki można było oglądać na wystawie w lewińskim Domu Kultury w dniach 17-20 grudnia. Szopki wyróżnione- dodatkowo wystawione zostały w kościele.

                                    Joanna Taratuta

 

 

Wersja XML