Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I TECHNOLOGII

05 lutego 2015r uczniowie klas I Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii wybrali się do Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Zaplanowane w projekcie działania wprowadzają nową jakość do opolskiej edukacji pokazują, że Opolszczyzna ma bogatą ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży, a szkoły i nauczyciele wykorzystując szerokie spektrum metod nauczania i środków dydaktycznych, pozwalają rozwijać uczniom ich zainteresowania i pasje.

W ramach programu uczniowie mieli okazję oglądać zaproponowany przez Teatr spektakl oraz uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez aktorów OTLiA.

Celem warsztatów jest rozwijanie kreatywnego myślenia, pobudzenie wyobraźni uczniów, ukierunkowanie na rozmowę, dociekanie, analizowanie, eksperyment, zabawę, a przede wszystkim na chęć bliższego poznania otaczającego świata. Wszyscy uczestnicy mieli okazję spotkać się z żywym teatrem, gdzie nawet przedmioty mają duszę. Mogli się przekonać, że cień też można ożywić. Poznali tajniki tworzenia postaci teatru cieni, a nawet tworzyli krótkie scenki. Aktorzy prezentowali uczniom przeróżne lalki, zarówno te najdawniej wykonywane, jak i te wykonane współcześnie. Z wielkim zainteresowaniem podglądali jak aktor „ożywia” daną postać, nadając jej odpowiedni charakter.

Spektakl: pt. „Szpak Fryderyk”.

Brak opisu obrazka

 „Szpak Fryderyk” to pełna uroku i ciepła historia dwójki samotnych sąsiadów, których tak samo wiele dzieli, jak i łączy. Lekka, opowiedziana z humorem historia, ma w sobie wiele mądrości – uczy tolerancji, zrozumienia, poszanowania drugiej osoby.

Kierownikiem wycieczki była Pani Dyrektor Barbara Chmiel.

Uczestnikom wyjazdu opiekę zapewniły panie: Renata Gajos, Małgorzata Łozińska–Szemelak, Monika Małota, Małgorzata Gawlik, Aneta Wyżyn, Ewa Ostaj.

Monika Małota

 

 

 

 

Wersja XML