Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

I N F O R M A C J A

PRZYPOMINA SIĘ, ŻE W DNIACH  
20-21 października 2015 r.
NA TERENIE GMINY LEWIN BRZESKI FIRMA REMONDIS – OPOLE SP. Z O.O. ZORGANIZUJE  

ZBIÓRKĘ ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Do komunalnych odpadów wielkogabarytowych zalicza się m.in.: stare meble, wersalki, krzesła, stoły, fotele, dywany, materace, ramy okienne, drzwi, rowery, zabawki dużych rozmiarów, wózki dziecięce, umywalki, muszle klozetowe, wanny, grzejniki. lodówki, pralki, kuchenki, suszarki, czajniki.

Uwaga! Okna i drzwi można wystawić po uprzednim wybiciu szyb. Potłuczone szkło należy wrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.

Do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się części samochodowych, odpadów remontowych, odpadów ogrodowych, niesegregowanych odpadów komunalnych, odpadów niebezpiecznych: papa, azbest, popiół a także odpadów komunalnych w workach.

W związku z powtarzającym się problemem wystawiania opon, przypomina się, że podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych będą zabierane tylko opony samochodowe w ilości do 4 sztuk z jednego gospodarstwa. Odpady pochodzące z remontów mieszkań i budynków nie są odpadami wielkogabarytowymi i nie będą przy tych zbiórkach odbierane.

Mieszkańcy proszeni są o wystawienie wyżej wymienionych odpadów, przy swojej posesji bądź w przypadku zabudowy wielorodzinnej przy pojemnikach zbiorczych,  w miejscach umożliwiających swobodny dojazd, w dniu wywozu do godziny 6:00 rano.

Zabrania się wystawiania odpadów wielkogabarytowych w innym terminie niż planowana zbiórka.

Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe można samodzielnie, bez żadnych dodatkowych opłat, przekazać do Gminnego Punktu Zbierania Odpadów Komunalnych w Lewinie Brzeskim, przy ul. Fabrycznej, na terenie Oczyszczalni Ścieków. GPSZOK czynny jest we wtorki i czwartki od godziny 13:00 do 17:00.

HARMONOGRAM ZBIÓRKI ODPADÓW:

20.10.2015 r. (wtorek)

Lewin Brzeski, Skorogoszcz oraz zabudowa wielorodzinna w Łosiowie

 

 

21.10.2015 r. (środa)

Borkowice, Niwa, Łosiów, Różyna, Strzelniki, Chróścina, Mikolin, Golczowice, Buszyce, Błażejowice, Przecza, Oldrzyszowice, Jasiona, Nowa Wieś Mała, Stroszowice, Raski, Ptakowice, Kantorowice, Leśniczówka, Wronów, Sarny Małe

Wersja XML