Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - RAZEM MIERZYMY WYSOKO

            Zabawa taneczna, występy artystyczne, koncert zespołu metalowego, pomiędzy występami licytacje przeróżnych gadżetów. To wszystko w ramach wsparcia dla WOŚP przygotował Miejsko-Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim. Tegoroczny, 24. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lewinie Brzeskim trwał dwa dni.

            W sobotę, 9 stycznia 2016 w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyła się zabawa taneczna z zespołem KARYJAN. Wszyscy chętni mogli wziąć w niej udział, kupując symboliczną cegiełkę z logiem WOŚP. Zgromadzone z zakupu cegiełek środki w całości zostały przekazane na orkiestrę.

            W niedzielę 10 stycznia 2015r. od samego rana 30 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami zbierało datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy Gminy Lewin Brzeski jak zwykle nie zawiedli i w ramach Świątecznej Pomocy hojnie wrzucali datki do puszek wolontariuszy.

W tym roku udało nam się uzbierać przy Waszej pomocy:
*13.848.18 zł
*39,18 euro
*168 koron czeskich
*srebrny łańcuszek z zawieszką

Z uwagi na niekorzystną pogodę część artystyczna oraz licytację odbywały się pod dachem, w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Domu Kultury.

W części artystycznej zaprezentowały się zespoły artystyczne z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim.

Po występach dzieci odbył się koncert zespołu metalowego BLACK HALO. Było głośno i energetycznie.

            W czasie imprezy odbyły się liczne licytacje na rzecz WOŚP. Podczas licytacji można było zakupić takie gadżety jak wiertarkę albo komplet wierteł Bosch, dwuosobowe kolacje przy świecach, Magiczny Obraz z imprez charytatywnych, wizyty u dietetyków, wizytę w salonie fryzjerskim, salonie kosmetycznym, ekskluzywna kawiarka Bosch, WOŚPowe koszulki, kalendarze itp., książki, płyty, własnoręcznie tworzone prezenty na tę okazję oraz wiele innych.

            Burmistrz Artur  Kotara corocznie wspiera akcję, dlatego też czynnie zaangażował się w kwestowanie na rzecz orkiestry, jak również hojnie licytował na rzecz WOŚP.

Podczas trwania finału jak co roku działała kawiarenka, w której można było wypić coś ciepłego, czy także zjeść pyszny bigos. 

Podsumowaniem tego wyjątkowego wydarzenia było światełko do nieba. Podobnie jak w całej Polsce o godzinie 20.00 na lewińskim niebie rozbłysły światła petard.

Dziękujemy mieszkańcom Gminy Lewin Brzeski za tak szczodre serca a pracownikom Miejsko-Gminnego Domu Kultury i wszystkim wolontariuszom za wspaniałą organizację!

Dziękujemy wszystkim sponsorom, artystom, współorganizatorom, członkom sztabu i Wam za każdy grosik wrzucony do puszki u nas jak i w całym kraju! gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Zdjęcia MGDK Lewin Brzeski:  

 

 
Wersja XML