Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień Babci i Dziadka w Strzelnikach

W dniu 18 stycznia w Strzelnikach odbyła się jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku - Dzień Babci i Dziadka. Na tę uroczystość sołtys Strzelnik Pan Tadeusz Moroziński wraz z Radą Sołecką wsi zaprosili wszystkich seniorów z miejscowości Strzelniki.

Tegoroczne obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji Babć i Dziadków, celebrowana przez proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łosiowie ks. Leszka Włodarczyka, odprawiona w zabytkowym kościele w Strzelnikach.

Po uroczystej Mszy Świętej, blisko pięćdziesiąt osób spotkało się w świetlicy wiejskiej, aby wspólnie celebrować to wyjątkowe święto. Imprezę zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, który złożył seniorom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

Dla babć i dziadków przygotowano program artystyczny. Oprawę muzyczną zapewnił Miejsko Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim. Zaprezentowany został m.in. występ gitarowy, przygotowany przez cztery młode artystki z MGDK.

Tradycją takich spotkań jest to, że seniorzy lubią sobie pośpiewać, czy też pobujać się przy stołach. Dlatego też, każdy uczestnik spotkania mógł zaśpiewać kolędy, jak również znane pieśni biesiadne przy akompaniamencie akordeonu, na którym przygrywał Pan Zbigniew Gąsiorowski z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim  Wspólne śpiewanie wprawiło wszystkich w pogodny nastrój.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Nie zabrakło śmiechu, drobnego poczęstunku i  ogólnie dobrej zabawy. Stoły uginały się pod ciężarem przepysznych ciast upieczonych specjalnie na tę okazję przez mieszkanki Strzelnik. Organizatorzy zapewnili również kawę, herbatę, napoje oraz słodycze.

Wszystkim babciom i dziadkom życzymy 100 lat w zdrowiu, szczęściu, radości, miłości i obecności najbliższych.

 

 
Wersja XML