Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

EUROPA PEŁNA BAŚNI – czyli pierwszaki w bibliotece.

Od października 2015 r. uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim biorą udział w projekcie „Europa pełna baśni’ przygotowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną.

Uczniowie odwiedzając lewińską bibliotekę poznają różne kraje Europy, ich baśnie, zabytki, kulturę.

Kolejna podróż pierwszoklasistów, która odbyła się pod koniec stycznia br., była podróżą niezwykłą. Kraj, który odwiedziły tym razem, jest bardzo duży, więc podróż była długa. W tak długą podróż najlepiej wybrać się pociągiem. Tak było właśnie tym razem, uczniowie wsiedli do pociągu Kolei Transsyberyjskiej i wyruszyli w podróż po bezkresnej Rosji. Co można robić w czasie podróży, która trwa prawie tydzień? Można podziwiać z okien pociągu zmieniające się krajobrazy, dowiedzieć się o zabytkach, kulturze, cudach przyrody i innych ciekawostkach kraju, który leży na dwóch kontynentach, a otacza go aż trzynaście mórz. Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na rosyjską bajkę, a nawet dwie. Dzieci wysłuchały baśni „Głuptasek Iwan”, a ponadczasowy „Wilk i zając” rozbawił je do łez. Bardzo spodobała się też zabawa matrioszkami czyli drewnianymi lalkami, które chowają się jedna w drugą. 

Mniej więcej w połowie drogi, aby nieco rozprostować kości dzieci z zapałem odtańczyły kazaczoka. Po dojechaniu do końcowej stacji z pasją zabrały się do budowy kosmicznej, kolorowej rakiety, aby w wyobraźni wyruszyć w dalekie, tym razem „kosmiczne” podróże. Na mapie Europy przybyła kolejna flaga odwiedzanego państwa, a po spotkaniu pierwszoklasiści potrafili się przywitać i pożegnać  w języku rosyjskim.             

Do jakiego kraju Europy zawiodą ich baśnie na kolejnych spotkaniach? To na razie niespodzianka.

Więcej zdjęć na stronie internetowej www.biblioteka-lewinbrzeski.pl

 

 

Wersja XML