Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

PIKNIK RODZINY W PRZEDSZKOLU NR 1 W LEWINIE BRZESKIM

     Dnia 19 czerwca 2016r. w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Lewinie Brzeskim odbył się coroczny Piknik Rodzinny.  Jak zwykle obfitował w wiele atrakcji zarówno tych dla ducha jak i dla ciała.

     Tegoroczną imprezę rozpoczęliśmy od uroczystego odkrycia tablicy „Szkoły odkrywców talentów” przyznaną naszemu przedszkolu w tym roku przez  Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Tytuł stanowi wyróżnienie dla szkół i przedszkoli, które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży. W śród zaproszonych gości znalazł się pan burmistrz Dariusz Struski, który w miłych słowach pogratulował nam zdobytego osiągnięcia oraz pani Irena Gołdyn metodyk z RCRE w Opolu, która także była pod wrażeniem poziomu reprezentowanego przez nasze przedszkole.

     Po słowach uznania nadszedł czas na występy przedszkolaków. Najmłodsza grupa 3-latków Motylki zaprezentowała w tym roku taniec do piosenki  Lollipop zespołu The Chordettes. Słodkie maluchy w lizakowej piosence świetnie odnalazły się na scenie a piękne stroje dodały charakteru malutkim tancerzom. Po ich występie pojawił  się Michael Jackson w piosence „Smooth Criminal”. Dzieci z grupy Kaczuszek wyśmienicie odwzorowały cechy charakterystyczne wyglądu oraz słynne ruchy króla POPu. Druga odsłona grupy 4-latków to taniec do piosenki Lou Begi - Mambo No. 5, w rytmie popu z nutką muzyki latynoamerykańskiej tańczyły małe zielone żabki. „Tygryski” z grupy 5-latków zaprezentowały się także w dwóch tańcach. Było troszkę deszczowo -  taniec z parasolkami do piosnki „You don’t own me” formacji First Wives Club a także bardzo sportowo, gdyż na scenie naszego przedszkola rozgrywał się mecz w barwach Polska-Niemcy z dopingiem oczywiście dla naszej drużyny do utworu „Ole, ole Ole” Grazy Frog. Starszaki z grupy „Żabek” postawiły w tym roku na rock&roll. Były oczywiście piękne blond dziewczyny, kawalerowie o zawadiackim wyglądzie, nie zabrakło również różowego cadillaka. Całość występów artystycznych zakończył taniec do utworu Hallelujah Alexandry Burke.

      Po tańcach przyszedł czas na pożegnanie absolwentów naszego przedszkola. Już niedługo opuszczą nasze mury i zasiądą w szkolnych ławkach. Dzieci 5-letnie przygotowały dla swoich kolegów krótki program artystyczny podczas którego ostatni raz wspólnie ze starszakami wystąpiły na scenie. Były oczywiście łzy wzruszenia zarówno rodziców jak i pracowników przedszkola. Będziemy za wami tęsknić …

Prezenty, którymi obdarowali grupę „Żabek” wasi rodzice umilą nam chwile spędzone w przedszkolu. Dziękujemy!!

Poza występami tanecznymi małych artystów było wiele innych atrakcji: pokaz  karate Klubu IFK Kyokushin z Lewina Brzeskiego, występy zespołów wokalnych i zespołu gitarowego z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim,  możliwość zrobienia sobie „śmiesznej fotki”: w atrapie samochodu, w ramce lub z wielką maskotką- Kubusiem Puchatkiem, przejażdżka konna, malowanie twarzy, loteria fantowa. Jak co roku każdy miał możliwość skosztowania pyszności z naszej kawiarenki tj. frytek, ciast, gofrów, lodów i innych smakowitych deserów. Była także wata cukrowa oraz popcorn dla wszystkich dzieci, którą mogły się częstować nieodpłatnie dzięki hojności właścicielom firmy IEM Łukaszowi Szczygielskiemu i Grzegorzowi Walskiemu.

Serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi Struskiemu za kolejny już pokaz karate, Panu Zbigniewowi Gąsiorowskiemu za oprawę muzyczną naszego pikniku oraz wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pikniku, za ich hojność oraz poświęcony czas. Składamy także podziękowania naszym sponsorom za wsparcie rzeczowe i finansowe.

Dyrektor

 Rada Rodziców

 Rada Pedagogiczna

 

Wersja XML