Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gmina Lewin Brzeski rusza na pomoc gminie Brusy.

Uprzejmie informujemy, że pod patronatem Burmistrza Lewina Brzeskiego, Towarzystwo Przyjaciół Lewina podjęło inicjatywę przeprowadzenia zbiórki na rzecz mieszkańców gminy Brusy poszkodowanych w wyniku nawałnicy jaka przeszła nad północną Polską w sierpniu br.

Gmina Brusy jest jedną z tych pomorskich miejscowości, które po ostatnich nawałnicach ucierpiały najbardziej. Skala zniszczeń jest ogromna. Całkowitym lub częściowym zniszczeniom uległo blisko tysiąc obiektów mieszkalnych i gospodarczych oraz hektary lasów.

Jako gmina doświadczona powodzią w 1997 roku mamy świadomość jak cenna jest każda pomoc, gdy w wyniku kataklizmu zniszczeniu ulega dorobek całego życia ludzi poszkodowanych w kataklizmie. Pomoc ze strony gminy Lewin Brzeski, poszkodowanym mieszkańcom gminy Brusy, będzie wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich, który pomagali nam przed 20 laty.

Dlatego też, zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, osób prywatnych  i firm, którym los mieszkańców Brus nie jest obojętny, o wsparcie rzeczowe i finansowe.


W uzgodnieniu z Burmistrzem gminy Brusy ustaliłem, że  najbardziej oczekiwaną formą pomocy są w szczególności agregaty prądotwórcze, plandeki, środki czystości, chemia gospodarcza. Potrzebne są także wszelkie materiały budowlane dla rodzin, które chcą odbudować swoje domy. Pilnie poszukiwani są także wolontariusze do prac budowlanych  i usuwania skutków nawałnicy – chętnych prosimy o kontakt z Wydziałem Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim tel. 77 424 66 36.

Na moją prośbę Zarząd Mienia Komunalnego, uruchomił punkt zbiórki darów.  Wszystkie dary można składać w Zarządzie Mienia Komunalnego w Lewinie Brzeskim przy ul. Konopnickiej 3, od 01 września do 20 października 2017, od poniedziałku do piątku  w godzinach od 6.00 do 14.00 kontaktując się jednocześnie z Panem Ryszardem Szkutą, tel. 509 397 506. 

Ponadto w dniach od 01 września 2017 rokuna ulicach Lewina Brzeskiego przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy. Za środki zebrane przez wolontariuszy zakupione zostaną artykuły potrzebne mieszkańcom Brus.

Szczegółowych informacji w sprawie zbiórki darów udziela również, w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Lewina, Pani Anna Guga, pracownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim, tel. 77 424 66 36.

Będę wdzięczny za każdą formę okazanej pomocy.

 

Burmistrz Lewina Brzeskiego

Artur Kotara

Wersja XML