Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

KGW z Chróściny na VI Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń w Prószkowie

W dniu 25 października 2017 r. odbyła się VI edycja turnieju Kół Gospodyń województwa opolskiego, która skupiła ponad 200 uczestników i była okazją do pokazania dorobku i umiejętności tych organizacji pozarządowych. Organizatorem był Opolski Związek Rolników i Organizacji Społecznych w Opolu.
Do Prószkowa, do Hotelu Arkas zjechało dziesięć drużyn z województwa opolskiego, które zakwalifikowały się do konkursu. Nasze koło reprezentowało szesnaście pań. W pierwszym etapie poddane zostało ocenie stoisko, na którym obok naszego bogatego dorobku rękodzielniczego serwowałyśmy tradycyjne, kresowe gołąbki ziemniaczane z trzema okrasami do wyboru: smażoną cebulką, boczkiem, sosem z prawdziwków. Była tradycyjna, maślana szarlotka. No i nasza chluba i duma, suknia ślubna z naturalnego surowca jakim były liście kukurydzy. Ponad sto róż kukurydzianych zdobiło misternie utkany gorset. Ten etap kończył konkurs sprawnościowy, czyli ręczne bicie piany, w którym nasza reprezentantka osiągnęła drugi czas. Pięć Kół z najwyższą punktacją przeszło do drugiego etapu, w tym oczywiście nasze koło. W drugiej odsłonie zaprezentowałyśmy się w regionalnym tańcu, my wybrałyśmy Krakowiaka do melodii „Lajonika”, a także wykonałyśmy piosenkę „ Bo jak nie my to kto” z własnym, autorskim tekstem. Zapraszamy na naszą stronę www.chroscina.naszawioska.pl
Do szczęścia zabrakło niewiele, zdobyłyśmy IV nagrodę w wysokości 2000 zł. Wiemy jedno członkinie naszego koła to kobiety z pasją, odważne, utalentowane, wesołe i z dystansem do siebie. Za rok wracamy po nagrodę i miejscem na podium, a dzisiaj serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkim życzliwym nam osobom i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Renata Zazula

 

 

 

 

 

Wersja XML