Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"WOLNOŚĆ- KOCHAM I ROZUMIEM..." czyli 11 Listopada w Łosiowie.

         

 

          Dnia 12.11.2017, w Domu Kultury w Łosiowie świętowano obchody Dnia Niepodległości. Już od wielu lat integralną częścią tej uroczystości jest akademia przygotowywana przez  młodzież Łosiowską. W tym roku , w ramach realizacji projektu gimnazjalnego, przed publicznością wystąpiła klasa II gimnazjum kierowana wprawną ręką pana Dariusza Leszczynowicza i pani Joanny Chudy, przy współpracy wychowawcy klasy II pani Agnieszki Łabiak.

          Młodzież zachwyciła dojrzałością i skupieniem. Ze wzruszeniem wędrowaliśmy przez czasy zaborów, odczuwaliśmy smutek z powodu zniknięcia Polski z mapy Europy, żar młodych serc pragnących walczyć o wolność kraju, płakaliśmy z matkami poległych, przyrzekaliśmy służyć ojczyźnie z każdą grupą społeczną (nauczyciele, wojsko, duchowni).

         Niezwykle ciekawym elementem było odniesienie się do teraźniejszej sytuacji Polski, ukazujące zainteresowanie młodzieży sprawami społecznymi i spojrzenie na patriotyzm przez pryzmat ucznia i rodzica-Polaka.

         Całość została urozmaicona przepiękną oprawą muzyczną, w tym słynnymi  "Murami" Jacka Kaczmarskiego. Niewątpliwie, przygotowane przez  panią Aldonę Idczak-Kulczycką,  dwa poczty sztandarowe (Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum) podkreśliły wagę nie tylko tej uroczystości, ale również mszy świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się dzień wcześniej w łosiowskim kościele.

         Świętowanie Dnia Niepodległości weszło na stałe do kalendarza imprez środowiskowych naszej szkoły. Młodzież potrafi uchwycić ducha tamtych czasów, a łącząc zadumę z werwą i energią młodych umysłów powstaje przedstawienie wyciskające łzy wzruszenia i napawające otuchą.

 

                                                                     Aldona Idczak-Kulczycka

 

 

 

Wersja XML