Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

ARTYSTYCZNE FERIE W ŚWIETLICY TERAPEUTYCZNEJ

 

 

    Ferie zimowe w województwie opolskim dobiegły końca. W naszej gminie dzieci korzystały z różnych form zimowego wypoczynku. Osiemdziesięcioro z nich wzięło udział w zajęciach organizowanych przez Świetlicę Terapeutyczną w Lewinie Brzeskim pod hasłem „Artystyczne ferie ze świetlicą 2018”. Zajęcia w dużej części finansowała Gmina Lewin Brzeski.

    Jak hasło przewodnie wskazuje – było bardzo artystycznie. Dzieci wzięły udział w zajęciach plastyczno – manualnych, podczas których wykonywały „coś z niczego” czyli pacynki z drewnianych łyżek oraz maskotki ze zwykłej rękawiczki. Dziecięca wyobraźnia jest niesamowita – powstały bardzo ciekawe, niepowtarzalne prace.

    Coś ze sztuki miały również zajęcia, w jakich braliśmy udział w poniedziałki. Poprowadziła je nasza była wychowanka, Ania Domagała (obecnie uczennica 1 klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu) razem ze swoimi koleżankami. Zajęcia te dotyczyły porozumiewania się w amerykańskim języku migowym i okazały się bardzo interesujące.

    Artystycznie było też podczas jednej z wycieczek – do Teatru Lalek we Wrocławiu. Dzieci z pierwszego turnusu obejrzały spektakl „MIRAŻE. Baśnie Ludów Wschodu” oraz wzięły udział w warsztatach teatralnych, dotyczących obejrzanej sztuki. Drugi turnus obejrzał natomiast w teatrze znaną i lubianą baśń „Piękna i Bestia”, wzbogaconą w nowe, zabawne wątki i komiczne postaci. Po spektaklu dzieci wzięły udział w spotkaniu z aktorem, grającym postać Bestii. Z obu spektakli wyszliśmy oczarowani. To znak, że mimo wszechobecnej telewizji, telefonów i Internetu, kontakt z żywym aktorem wciąż wywołuje w nas sporo emocji i jest doświadczeniem niezapomnianym.

    W drugim tygodniu pogoda dopisała, więc wybraliśmy się na krótki spacer po Wrocławiu – odwiedziliśmy Rynek, na którym ukryło się kilkanaście wrocławskich krasnali. I tak oto powstał pomył na kolejną organizowaną w sobotę przez Świetlicę wycieczkę – kiedy tylko przyjdzie wiosna wyruszymy do stolicy Dolnego Śląska w poszukiwaniu krasnali.

    Podczas ferii w Świetlicy nie zabrakło też ruchu i dobrej zabawy. Dzieci miały zorganizowane zajęcia sportowe. Część z nich poprowadził Pan Adam Dziasek (nauczyciel wychowania fizycznego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim).

    Wtorki upłynęły nam w bardzo tanecznej atmosferze. Gościliśmy bowiem w lewińskim Domu Kultury, gdzie odbyła się wesoła zabawa karnawałowa.

    W piątki natomiast korzystaliśmy z wodnych uciech na krytej pływalni w Strzelinie. Było, jak zawsze – WSPANIALE!!! Oczywiście nie tylko na basenie, ale przez cały tydzień!

    Z nowymi doświadczeniami, wypoczęci i pełni energii możemy rozpocząć naukę w nowym semestrze.

    Za wszelką pomoc w organizacji wspaniałych chwil dla naszych dzieci dziękujemy:

- Dyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika  w Lewinie Brzeskim, Panu Zdzisławowi Biernackiemu za udostępnienie nam sal do zajęć sportowych,

- Dyrektorowi Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, Panu Tadeuszowi Tadla – za udostępnienie nam sali oraz sprzętu grającego podczas organizacji zabawy karnawałowej,

- Panu Adamowi Dziasek, Radnemu Powiatu Brzeskiego – za organizację zajęć sportowych,

- Komisariatowi Policji w Lewinie Brzeskim za poprowadzenie pogadanki na temat bezpiecznych ferii,

- Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzegu za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych,

- Naszej wychowance, Ani Domagała oraz jej koleżankom za poprowadzenie zajęć, wprowadzających nas w tajniki języka migowego.

 

Bronisława Nazarko

 

Galeria zdjęć

 

Wersja XML