Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zima z Biblioteką 2018Przez dwa tygodnie stycznia uczniowie województwa opolskiego odpoczywali w czasie zasłużonej zimowej przerwy międzysemestralnej. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaproponowała dzieciom szkoły podstawowej aktywny wypoczynek w tym okresie, żeby pomimo braku śniegu zabić nudę i zrobić parę ciekawych rzeczy w grupie rówieśników.

Wypoczynek z biblioteką odbywał się w dwóch turach, więc z zajęć bibliotecznych skorzystała prawie czterdziestka dzieci.

Na pierwszych zajęciach dzieci brały udział między innymi w warsztatach wykonywania kolorowych i pachnących mydełek z masy glicerynowej. Aby nie odbiegać daleko od tematu uczestnicy w dalszej części bawili się w eksperymenty naukowe, w których wykorzystywali balony, wodę, ocet, płyn do naczyń, a nawet baterię i żarówkę.

Na feriach nie mogło zabraknąć wycieczki. Dzieci z chęcią pojechały do Opola na seans filmowy dla młodych widzów – w tym roku uczestnicy Zimy z biblioteką obejrzeli Byczka Fernando oraz Tediego i mapę skarbów.

Ostatnie spotkanie w bibliotece stało pod znakiem komiksu. Celem zajęć było stworzenie żywych obrazów do gotowych scenariuszy komiksów opartych na znanych i lubianych bajkach dla dzieci. Bohaterami tych obrazów były oczywiście same dzieci, które przeobraziły się na moment w krasnoludki, księżniczki, czarodziejów i wiele innych bajkowych postaci. Po licznych ćwiczeniach integracyjnych i dramowych powstały dwa zabawne komiksy: „Kapciuszek" oraz „Ziarnko grochu".

Wystawę ze scenkami komiksowymi można obejrzeć w czytelni biblioteki.

Dziękujemy dzieciom za udział w zajęciach i życzymy owocnej nauki w drugim semestrze.

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl

 

 

 

Wersja XML