Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Warszawa da się lubić!

W dniach 15/16.05.2019r grupa Łosiowian, dzięki inicjatywie i sponsoringowi Klubu Poselskiego Kukiz 15 i osobistej pana Pawła Kukiza, przebywała na wycieczce w Warszawie.

Program mieliśmy bardzo bogaty, nie wszystkie punkty udało się zrealizować, przeszkodziła też trochę pogoda. Pierwszy dzień to wizyta w Sejmie, na którą większość uczestników bardzo oczekiwała. Mieliśmy okazję przysłuchiwać się obradom, wysłuchaliśmy ciekawego wykładu o historii naszego parlamentu oraz zjeść obiad i wypić kawę w restauracji sejmowej. Wokół nas pojawiały się osoby znane z mediów, więc atrakcji co nie miara. Na chwilę spotkał się z nami Paweł Kukiz, była więc szansa na rozmowę, pytania, zdjęcia, ale i dużo radości ze spotkania dobrych znajomych z sąsiedztwa. Po południu zwiedzanie Starego Miasta, niestety w zimnej aurze i pod parasolami. Wieczorem spektakl w teatrze Kwadrat. Sztuka pod znamiennym tytułem „Okno na parlament” wprawiła nas w świetne nastroje, a brawurowa gra znanych aktorów na długo pozostanie w pamięci.
Następny dzień to z kolejne spotkanie z naszym Posłem, rozmowy, pytania, polityka….Później dalszy ciąg zwiedzania, byliśmy w Wilanowie, Łazienkach. Wizyta na Cmentarzu Powązkowskim, pełne wzruszenia i zadumy chwile, kiedy mijaliśmy miejsca pochówku znanych nam i cenionych osób.

Około 22 godziny pełni wrażeń, w świetnych humorach, ze śpiewem na ustach powróciliśmy do Łosiowa. Dziękuję wspaniałej grupie za udział w wycieczce, to był miły czas, który pozwolił nam się bliżej poznać i odetchnąć od codziennej gonitwy. Do zobaczenia na kolejnych imprezach!

W organizacji wycieczki wsparła nas również finansowo Rada Sołecka i Sołtys Łosiowa, dziękuję p. Zbyszkowi Oborskiemu i p. Marcinowi Królakowi za pomoc i opiekę w sejmowych kuluarach.

Małgorzata Wieczorek-Smolińska

 

 

 

Wersja XML